Kaliskie MtG

Forum Kaliskskiej Sceny MtG

Ogłoszenie

Howgh! Wesołych świąt!

#1 2010-07-20 21:52:43

bartekd

Diakon

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 7
Punktów :   

Pytania i odp.

Ja wiem wiem, że większośc z Was już znają większość odpowiedzi na pytanai ale ja mam jedno ^.^
W dzisiejszej grze for fun wyszła taka sytuacja i nikt z Nas nie był pewien.

Załóżmy, że dwie kreaturki mają zdolnośc niszczenia "articaft" gdy wchodzą do gry i tutaj tak
Pierwsza ma napiane "comes into play"
Natomiast drugo enter the battlefiled"
Czy gdy zostaną "odbite" kontrą( np. Cancel) czy ich zdolność zadziała ? Czy może jednej z nich, czy żadnej? a Jeśli zadziała to której ; )

A tutaj sprawa drugorzędna.
Czy są karty dzięki którym spelle czyli sorccery i instanty są tańsze o 1 many . Chodzi mi do koloru czarnego i niebieskiego.

Z góry dziękuję

Offline

 

#2 2010-07-20 22:34:28

 Kiba

Archidiakon

5064719
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 37
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

1. Nie nie zadziała , kontra kontruje czar przed rozpatrzeniem go , gdy jest na stosie , czyli żadne efekty tego spellu sie nie zagrywają .
2. Tak jest mnóstwo kart które mogą obniżyc koszt karty

Offline

 

#3 2010-07-20 22:53:27

 Berglion

Władca ryb

2459351
Skąd: Atlantyda
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 260
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Kiba nie koszt karty tylko koszt zagrania ; p
Koszt karty to CMC (Converted Mana Cost) który jest niezmienny zawsze na karcie (prawy górny róg karty : D)
A jeśli piszesz że są takie karty to rzucaj przykładami ; p


In its heart lies the secret of immortality.

Offline

 

#4 2010-07-21 00:05:29

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Standardowe, najprostsze karty z B i U to Nightscape Familiar oraz Stormscape Familiar.
Można wskazać również karty zmiejszające koszt creatów w danym kolorze, tutaj Undead Warchief lub Mistform Warchief.
Ciekawą opcja dla UW jest Grand Arbiter Augustin IV.
Nieco droższa, ale najlepsza alternatywa dla deckow mono colorowych to Jet Medalion oraz Sapphire Medalion.
Poza tym można skupić się na przeszkadzaniu oppowi na kasztana myśle, że siadłoby Gloom
Ale najszybciej z tych kolorów proponjowałbym wrucić Dimir Signet

Offline

 

#5 2010-07-21 00:22:02

bartekd

Diakon

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Dzięki za odpowiedź. Czyli mozna stwierdzić że "comes to play" a enter the battlefield" znaczy to samo tak? czy jednak jest jakas róznica ktora zadziala w innych przypadkach?

Offline

 

#6 2010-07-21 03:05:03

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Comes into play jest imho jedynym i słusznym wordingiem w mtgu enters the battlefield brzmi pokemonowo, ale znaczy dokladnie to samo - wraz z wyjściem bodajże bloku alary wizardzi zmienili to

Efekt ten - jak nazwa wskazuje - działa, gdy " creat wejdzie do gry". Napewno nie wcześniej. Ale wcześniej można go skontrować.
Efekty, które działają, gy zagrywamy creata (jeszcze zanim wejdzie to play vel battlefield) są zapisane "when you play" lub w nowym wordingu "when you cast".

Offline

 

#7 2010-08-31 21:09:43

 Berglion

Władca ryb

2459351
Skąd: Atlantyda
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 260
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

A ja ( czy raczej Raga ) zastanawial sie ostatnio czy mozna zrobic taki walek ze blokujesz np krite 4/4 krita 2/1 z first strike i krita 2/2 po czym po zadaniu obrazen przez krite z first strikiem poswiecasz ja po jakiegos abilita. hmm ? : D

Ja oczywiście twierdzę że raczej nie z racji na fakt iz wszystko dzieje sie w combat dmg step czyli jednej fazie a niej chyba nie mozna juz aktywowac abilitow ; p


In its heart lies the secret of immortality.

Offline

 

#8 2010-08-31 23:29:44

 Kiba

Archidiakon

5064719
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 37
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

hm , kiedys napewno by sie dalo  , bo oglnie wtedy bylo podzielone na 2 combaty tenz  firstrike , gdzie rozpatrywal sie dmg i mogles cos pozniej zoribc  i pozniej combat zwykylch kritow , jak to dziala w momecie gdy dmg nie przechodzi przez stots tego juz nie jestem pewien

Offline

 

#9 2010-09-01 00:10:33

Marvel

Proboszcz

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 154
Punktów :   -6 

Re: Pytania i odp.

mi się osobiście wydaje że wałek działa dalej, na pre zen jakiś koleś sie pytał piwka czy po pierwszym ataku krita z double strike'em mozna poswiecic, piwko stwierdzil ze mozna ;D
wiec mimo ze dmg nie wchodzi na stos, to wyglada jakby first i normal "strike" bylo zachowane ;D
tak mnie sie wydaje xD

Offline

 

#10 2010-09-01 13:53:13

Pieczar

Archiprezbiter

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 212
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

a jak już zaczeliśmy tu zadawać pytania tego typu wiec ja też mam jedna.

Jeśli np mam na stole garruka z 3 counterami odpalam abilitke żeby dostał 4 counter a ktoś w odpowiedzi rzuci mi na niego bolt to abilitka sie odpala i zostaje mi jeden counter czy abilitka sie nie odpala i garruk leci ??

Offline

 

#11 2010-09-01 14:42:53

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Godne pytanie :wow:

Przeciwnik dostaje piorytet w momencie oddania piorytetu ale ze nie chce mi sie szukac w rulingach jakie to sytuacji odpowiem najprościej: w momencie oddania piorytetu.

No w kazdym razie sprowadzajac to do przykladu: oddajesz piorytet w momencie odpalenia abilitki. Położenie counterka skutkuje wejściem ability garrucka na stos. Gdy abilitka jest na stosie, opp moze odpowiedziec rzucajac np bolta w garrucka. Ale nie jest to najefektywniejsze dla niego rozwiazanie, gdyż Garruck bedzie juz miał 4 counterki na sobie, po bolcie zostanie 1. Nawet jakby miał spaść, efekt garrucka wchodzi do gry. Polozenie counterka to koszt, a wiec nie mozna na to odpowiadać.

Offline

 

#12 2010-10-24 23:26:18

Marvel

Proboszcz

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 154
Punktów :   -6 

Re: Pytania i odp.

A pytanie do takiej sytuacji
Atakuje kritem 3/3. Opp ma jedna mishra's factory, aktywuje ja i deklaruje jako blokujacego. Moze po deklaracji tapnac ta factory zeby jej samej dac + 1/1 ? przegralem przez to mecz, i zastanawiam sie czy mnie nie wyruchali ;S

Offline

 

#13 2010-10-25 02:38:38

Raga

Wyznawca

Skąd: Dno piekła
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 1
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Tak może

Offline

 

#14 2010-10-25 18:06:52

Stachu

Wikariusz Parafialny

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 45
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

dlatego mishra jest op ;]

Offline

 

#15 2011-01-18 12:41:55

Seif

Wyznawca

Zarejestrowany: 2010-12-22
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Infect

Stwór lub czar z tą zdolnością zadaje obrażenia stworom w postaci znaczników -1/-1, natomiast graczom w postaci znaczników trucizny (ang. 'poison counter')obrażenia zadane planeswalkerom nie ulegają zmianom. Jest to zdolność która zamienia normalny sposób w jaki zadawane są obrażenia. Znaczniki te nie znikają wraz z końcem tury tak jak zwykłe obrażenia, natomiast gracz z 10 poison counter'ami przegrywa grę. Zdolność ta pojawiła się w bloku Scars of Mirrodin.


Niby wszystko jasne, ale... Czy działa ta zdolność co turę? Skoro mam na stole 10 kritów z Infectem to gracz umiera, ale jak np. systematycznie mu niszcze krity to czy poison Countery spadają ze mną , czy zostają na reszte rozgrywki?

Offline

 

#16 2011-01-18 14:10:44

Pieczar

Archiprezbiter

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 212
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

pozwole sobie odp na to pytanie.

creaty z umiejetnością infect zadają obrażenia w postaci counterów, np
przeciwnik ma potworka 3/3 a ty masz potwora 1/4 z infectem jeśli dojdzie to konfrontacji tych dwóch to twój potworek zostaje a ten drugi dostaje 1 counter -1/-1 (jeśli twój potwór ma 2 z przodu to dostaje 2 countery -2/-2 itd). countery te zostają aż potwór nie spadnie lub nie zostaną zdjęte jakimś czarem.

Jeśli chodzi o obrażenia zadawane graczowi . poison countery też zostają na stałe na graczu, jednak źle myślisz twierdząc że jeśli masz 10 kolesi z infectem to przeciwnik umiera. Jeśli atakujesz i ktoś zblokuje to sytuacja wygląda tak jak opisałem wcześniej, a gracz nie dostaje żadnego countera na siebie, jeśli natomiast nie ma potworów do obrony albo zdecyduje się nie bronić to dostaje countery , tyle ile twój krit ma ataku gracz przegrywa jeśli jest ich 10. Więc możesz mieć 100 kritów z infectem ale jeśli gracz się wybroni przed każdym to nie dostanie żadnego poisson countera.

Mam nadzieje że wszystko jasne i o to ci chodziło .

Offline

 

#17 2011-01-18 16:30:19

Seif

Wyznawca

Zarejestrowany: 2010-12-22
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Mhm właśnie o to mi chodziło, skumałem to tuż po napisaniu posta, bo nie zauważyłem "deals damage to a creature in form of.." na karcie xD. Wychodzę więc z założenia, że jeśli cały deck oprzeć na kritach z infectem to gra się tak z przeciwnikiem jakby miał 10 życia. Bardzo brzydki jest ten Infect.

Offline

 

#18 2011-01-18 19:31:38

Marvel

Proboszcz

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 154
Punktów :   -6 

Re: Pytania i odp.

jeżeli masz same krity z infectem - owszem, to tak jakby mial 10 zycia, dodatkowo nie moze sobie go dodawac niestety kiepsko sie to laczy z kritami bez infecta, takze albo jedno albo drugie, a nie wiem czy w t2 da rade zlozyc cos dobrego w oparciu o infect ;P

Offline

 

#19 2011-02-06 23:14:59

bartekd

Diakon

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Witam witam, robię mały powrót do Mtg ale niestety tylko chwilowo gdyż matura się zbliza lecz potem powracam.
Pytanie moje takie, czy gdy posiadam kreaturki, które wyzwalają manę czy mogę z nich wyzwolić manę i z niej nie skorzystać?

Offline

 

#20 2011-02-06 23:18:38

Pieczar

Archiprezbiter

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 212
Punktów :   

Re: Pytania i odp.

Dodajesz sobie manę to puli ale jej nie wykorzystujesz. Kiedyś wiązało się to z tak zwanym mana burnem (płaciłeś jeden życia za każdą niewykorzystaną manę) Jednak od M10 zostało to zniesione więc nie tracisz życia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl