Kaliskie MtG

Forum Kaliskskiej Sceny MtG

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Howgh! Wesołych świąt!

#1 2012-07-04 16:07:06

 Forstoper

Diakon

Skąd: Warszawa/Palaty-Grabówn.Prosną
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 5
Punktów :   

prośba o wprowadzenie w temat

Witam wszystkich jako nowy użytkownik. Jestem Krzysiek z Warszawy. Grałem raz w Kaliszu kilka lat temu w starym extended. Wspominam turniej jako jeden z najprzyjemniejszych w jakich uczestniczyłem. Dlatego z chęcią zagrałbym jeszcze kiedyś. Jeśli dobrze sobie przypominam, to przegrałem wtedy w półfinale moim fundeckiem z Goblinami prowadzonymi przez Mleczkoo (mam zdjęcia z turnieju zachowane).
Magic jest zbyt dobrą rozrywką, żeby z tego zrezygnować, ale chociażby z braku czasu nie gram od kilku lat z innymi osobami. Często przyjeżdżam w kaliskie, a z racji, że jestem zmotoryzowany, mógłbym dojechać bez problemu.
Ogromny plus  - małe wpisowe - nie gram dla kasy, tylko dla przyjemności, możliwość proxów - nie kupuję kart od kilku lat, więc mam np. komplety nowych duali, ale nic z nowych kart, proxy by to nadrobiły. Nigdy nie grałem legacy, ale w małym gronie przy małym wpisowym można sobie pograć.

Piszę tutaj, choć nie wiem czy w dobrym wątku. Proszę o potwierdzenie przez Was - stałych graczy, czy dobrze znalazłem informacje na Waszym forum : gracie głównie w formacie Legacy (Commander mnie nie interesuje), wpisowe rzędu 5-10 zł, spotkania w KFC w Kaliszu, możliwość proxów. Ponadto - jak wygląda granie w KFC, czyli co na to ich obłsuga, czy obowiązkiem jest np. kupno jakiegoś zestawu do jedzenia? Liczę na to, że we wrześniu lub październiku podjechałbym na taki turniej, a może i udałoby się ściągnąć na taką przejażdżkę kuzyna i sąsiada, tak jak to właśnie kiedyś zrobiłem w Kaliszu.

Offline

 

#2 2012-07-04 19:17:44

Marvel

Proboszcz

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 154
Punktów :   -6 

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Forstoper napisał:

Proszę o potwierdzenie przez Was - stałych graczy, czy dobrze znalazłem informacje na Waszym forum : gracie głównie w formacie Legacy (Commander mnie nie interesuje), wpisowe rzędu 5-10 zł, spotkania w KFC w Kaliszu, możliwość proxów. Ponadto - jak wygląda granie w KFC, czyli co na to ich obłsuga, czy obowiązkiem jest np. kupno jakiegoś zestawu do jedzenia? .

Witamy !

Owszem, sytuacja jaką opisałeś to nasz obraz z ostatnich lat, nawet ostatniego lata. Pytanie, czy ten sezon zaliczymy z podobną częstotliwością spotkań

KFC raczej nie ma do nas pretensji, nabijamy tłok, zajmujemy jeden dwa stoliki, a i tak zawsze ktoś cośkupi, tu problemu nie ma

No i wrzesień październik może okazać się zbyt późnym okresem, z racji iż sporo osób wyjeżdża na studia, wrzesień był ostatnim miesiącem spotkań

Ale obyś miał szansę z nami zagrać ! ;D


Pieczar napisał:

Z nami tzn bez marvela. Bo on graczem jest tylko na forum, kiedy reszta gra on pisze posty (no ja niby też ale ja z reguły gram)

co to za herezje, gram jak moge, dzisiaj nie moglem stan zdrowotny mi nie pozwalal

Ostatnio edytowany przez Marvel (2012-07-04 22:33:50)

Offline

 

#3 2012-07-04 20:25:23

Pieczar

Archiprezbiter

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 212
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Z nami tzn bez marvela. Bo on graczem jest tylko na forum, kiedy reszta gra on pisze posty (no ja niby też ale ja z reguły gram)

Offline

 

#4 2012-07-04 23:43:35

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Forstoper napisał:

Wspominam turniej jako jeden z najprzyjemniejszych w jakich uczestniczyłem. Jeśli dobrze sobie przypominam, to przegrałem wtedy w półfinale moim fundeckiem z Goblinami prowadzonymi przez Mleczkoo (mam zdjęcia z turnieju zachowane).

hehehe o proszę! W gathererze oglądałem swoją historię gier i hm... okazało się, że grałem z Krzysztofem Kwolkiem a to gracz z Zielonej Góry, masz albo coś nie tak  numerem DCI, albo był źle wprowadzony wówczas na turniej? Nie mniej jednak fajnie że napisałeś Jak tam ekipa z Grabowa? Spotkaliśmy kiedyś chłopaków w Kaliszu, ale nie wpadli więcej do KFC.

Co do turniejów sporo się pozmieniało. Mieliśmy je przez pewien czas sankcjonowane, ale Wizardzi zmienili politykę i bez sklepu o sankcji nie może być mowy obecnie zresztą nie jet to głównym problemem.

Z ekipy która wówczas grała na turnieju hm... chyba tylko pieczar i czasem ja siedzimy jeszcze w Kaliszu. Ogólnie większość powyjeżdżała na studia, dopływu młodej krwi brak, boosterków nawet w empiku nie kupisz więc obecnie turnieje są zupełnie inne. Przy najkorzystniejszych wiatrach wątpię, byśmy przebili (realnie) 10 osób... Ewentualna mobilizacja grabowa + ode mnie ekip poznańska 3-4 osoby + piwonice (legacy to 3-4 osoby) + może ze 2 randomowe z kaliskich ulic to maks co może nas czekać.

A propo: jeśli masz jakieś zdjęcia, proszę wyślij je na mleczkoo@interia.pl, pewnie zdjęcia wówczas niewiele ważyły przy słabszych aparatach hehehe

Napisz z tygodniowy wyprzedzeniem, jakbyś miał być gdzieś koło Kalisza

Offline

 

#5 2012-07-05 08:52:12

 Forstoper

Diakon

Skąd: Warszawa/Palaty-Grabówn.Prosną
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Dzieki wielkie za odpowiedzi.
Zielona Góra - hmm, jakaś pomyłka, bo rejestrację zrobiłem lata temu i trochę sankcjonowanych turniejów wygrałem jako warszawiak.
Jedno zdjęcie z turnieju z Kalisza mam wrzucone z sentymentu na nk, poszukam reszty, to wyślę mailem, a do dziś pamiętam super relację z tego turnieja, gdzie z uśmiechem czytali i komentowali gracze z wawy.
Czasami przyjeżdżam na weekendy do Grabowa, to na pewno wcześniej się odezwę.

Offline

 

#6 2012-07-05 16:37:06

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

no proszę, szczerze niezbyt wiele pamiętam prócz top 8, gdzie w top4 się spotkaliśmy + finał w kfc hehehe W Poznaniu przebywa tymczasowo Noireve, wówczas współorganizator/sędzia. Z ciekawości spytam, jest gdzieś jeszcze relacja z tego turnieju? Chętnie bym przypomniał sobie te czasy...

Offline

 

#7 2012-07-05 23:05:30

 Forstoper

Diakon

Skąd: Warszawa/Palaty-Grabówn.Prosną
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Nie dopisałem  - turnieje wygrałem w Warszawie trochę pre i reszta w constructed
zdjęcia wysłałem - znalazłem 4
trudno mi natomiast z pamięci wydobyć gdzie szukać linka do opisu turnieju, pamiętam, że relacja była na wesoło - o mnie coś jako o białym obrońcy (biała talia)

Offline

 

#8 2012-07-06 20:53:29

 Kiba

Archidiakon

5064719
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 37
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Ej, ja też mogę pograć jakiś turniej, jak będę miał czas . Też pamiętam ten turniej, jako młody wojownik przegrałem swoim Ug pierwszą gre z Krzyśkiem w turnieju . Później wszystko wygrałem i w półfinale przegrałem z Mateuszem( bo farcił swoim żydowskim Domainem ). o 3 miejsce z Krzyśkiem już chyba nie graliśmy, więc podium było podzielone.

Offline

 

#9 2012-07-07 00:00:13

 Forstoper

Diakon

Skąd: Warszawa/Palaty-Grabówn.Prosną
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Zastanawia mnie czy i ja pamiętam dobrze, hehe, wydaje mi się, że to był Madness? Pechowe ułożenie kart w Twoim decku pomogło mi wtedy... Jaki świat mały

Offline

 

#10 2012-07-07 13:55:11

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

No, nie ma co, najlepszy turniej ever był chyba wtedy w Kaliszu Kiba na jednym zdjęciu jesteś złapany z profilu, jakbyś obracał się z półdupska

Offline

 

#11 2012-07-07 17:06:51

Pieczar

Archiprezbiter

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 212
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Chyba nawet ja pamiętam ten turniej mimo że długo nie pograłem (jednak szczury mają niewielką szanse z domainem )

Offline

 

#12 2012-07-07 18:14:36

 Kiba

Archidiakon

5064719
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 37
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Krzsiek, dobrze pamiętasz . Wrzucicie gdzieś tutaj te foty i relacje jak macie, też chce obczaić

Offline

 

#13 2012-07-08 13:48:56

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Relacji nie ma, a zdjęcia są 4, myślę, że można je tu wrzucić...

http://img696.imageshack.us/img696/3421/p8050770resize.th.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/8507/p8050773resize.th.jpg

http://img818.imageshack.us/img818/4691/p8050766resize.th.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/8531/p8050767resize.th.jpg

Ah, te komóry na stołach...

Offline

 

#14 2012-07-08 13:59:25

 Kiba

Archidiakon

5064719
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 37
Punktów :   

Re: prośba o wprowadzenie w temat

Aż sie łza w oku kręci

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plkocięta brytyjskie oddam nowy rok nad morzem wczasy dla singli na Mazurach