Kaliskie MtG

Forum Kaliskskiej Sceny MtG

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Howgh! Wesołych świąt!

#1 2010-09-25 21:03:32

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Witam

Ostatni, wakacyjny turniej dobiegł konca. Wakacje te, dla mojej osoby, były najaktywniejszym turniejowo czasem w 8-smio letniej grze. Pobierznie patrząc w WPN-ie, przez 4 miesiące odbyło się 13 turniejów, w których zagrało łącznie 28 smiu zawodników. Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować wszystkim graczom, którzy zjawili się na wakacyjnych turniejach.

Rozwój sceny był, ba, wciąż jest burzliwy, ale całkiem energiczny. Z extendowego zadupia, udupionego śmiercią naturalną przez Wizaró, zaczęliśmy rozwijać Legacową Dolinę Kalosza. Jakie są tego efekty po 4 miesiącach?

Zacznynając od początku, wieele osób powoli zaczęło ogarniac decki, budować w miarę możliwości talie. Na przedzie wyróżnie Berga, który w zaparte idzie w Ryby, de facto brakuje mu 12 kart do pełnego decki tier1.
Dalej wyróżnię Ślimaka, który poszukuje wciąż swej talii, ale koleś chba najczęściej po mnie testował wiele różnych decków. Jego zaangażowanie uważam za niepodważalne w rozwój meta.
Pochwalę również Pieczara i Marvela, pierwszego za ciągłe dążenie w zbudowaniu Rocka, drugiego za złożenie fajnego decku w extendzie, ale gra nim w Legacy
Nie można zapomnieć też o naszym pracusiu Chochliku, któremu udało się zbudować jednen z bardziej upierdliwych decków w Legacy, moim zdaniem, znacznie silnieszym niż Dreage.

Nie chciałbym przepaścić całego wysiłku włożonego w rozwój sceny. Organizowanie turniejów w tygodniu nie stanowi problemu, gdy tylko usłyszę o chęci, znajdą się też i sankcje. Więc dla bardziej ambitnych, liczę w szczególności na Berga, Ślimaka i Chochlika (nie zawiedźcie mnie panowie ) pragnę zaproponować Ligę Legacy w Poznaniu.

Oto dwa ostanie sezony -
http://mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=118&t=37601
http://mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=118&t=42521

A tak się składa, że nadciąga sezon trzeci. W obecnym będą rownież dostępne 4 proxy - turnieje będą niesankcjonowane. Stwarza to jednak pole manewru dla graczy nieposiadających pełnych deckow. Koszty dojazdu do Poznania do ok 25 zł w obie strony, turniej 15-20 zł, jednorazowe wpisowe 35 zł - da się chyba odłożyć kase raz na miesiąc W zamian otrzymacie turnieje legacy z pełną parą, w ostatniem sezonie największy turniej liczył 33 graczy, a wiem, że w obecnym będą dojeżdżać goście zawórno z Wrocka, jak i z Zielonej Góry. To daje bardzo zróżnicowane meta. Rozwija, uczy itp - korzyści dla Was mogą być niewymierne Oczywiście po turnieju zawsze bibka u mnie na miarę możliwości

Zapraszam również na Pyrkon i wszelakie turnieje typu GPT w ormacie Legacy do Poznania/Wrocka/Łodzi. Może w przyszłym roku ktoś z Was poleci do Madrytu, Włoch czy inneo miejsca w Europie?

Raz jeszcze, zachęcam do podwórkowej aktywności w MTG. KFC nie zginie!

Znów dziękuje Wszystkim za razem spędzony czas, obalone piwka, rozkminy

No to do nastęnego!

Offline

 

#2 2010-09-25 22:08:39

 Berglion

Władca ryb

2459351
Skąd: Atlantyda
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 260
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Piękna puenta na zakończenie wakacji, iście poetycka mógłbym rzec lecz tegoż nie zrobię

Generalnie dziękuję za jakże wspaniałe wyróżnienie w takiej ważnej sprawie. Lecz pragnąłbym cię poprawić gdyż tak naprawdę brakuje mi troszku więcej kartoników niż 12 ... owszem takiej liczby mi brakuje do Main Decka lecz nie zapominajmy o sidzie który na decki Tier1 które możnaby spotkać na wielkich turniejach ogólnokrajowych jest u mnie kruchy. Brak mi wielu topowych kart sidowych (Stifle, Submerge, Threadsy, Igły) i to jest fakt ; / głownie mam w klajsterku side przeciw R (Hydroblast, Blue Elemental Blast, Chill) i ostry grave hate (6 Relictów, 2 Crypty, 3 Ravenous Trapy) *macha do Chochlika* : D


Poza tym chętnie pojechałbym do Poznania czy innej polskiej miejscówki spotkań Magicowej Elity ale tak jak to było w przypadku Kaliskich spotkań, żal mi stracić tyle kasy tylko po to żeby przegrać na bank ^^' (chęci są zawsze, brak funduszy na głupie podbijanie puli dla innych )


I ostatnia sprawa w związku z twoim dzisiejszym wyjebanym hasłem mam zamiar zmodyfikować nasz forumowy banner więc przygotuj się na upload


In its heart lies the secret of immortality.

Offline

 

#3 2010-09-26 10:48:48

Mati

Archiprezbiter

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 185
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Coz moge rzec, rowniez dziekuje za docenienie mojej skromniej osoby .
A co do ligi w Poznaniu zgadzam sie z Bergiem, nasza liga podworkowa jaka jest kazdy widzi, deckow typowo legacowskich jest malo, wiekszosc to przerobki exta, przez co nie znamy meta i mamy male szanse w Poznaniu. Najpierw bym sie przejechal na turniej gdzie nie trzeba placic 50zl + zeby raz sobie zagrac . Poza tym w przeciwienstwie do Berga nie pracuje (jeszcze) i nie zawsze mam forse na takie pomysly. Ale o pojechaniu gdzies na duzy turniej mysle od dawna, i chcialbym te mysli wprowadzic wkoncu w zycie.

Offline

 

#4 2010-09-26 15:18:06

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Bergu, sam posiadam Wastelandy, Fowy, + 4 Mutavauty pros/ mam submerge, stifle niepotrzebne, thredsy ^^ wiec masz ryby cale

Rozumiem Was jako graczy, ale jesli posiada siw kompletne decki do Legacy to... na co czekacie? Na kolejne wakacje, by złić dupsko Radziowi czy innym graczom deckiem rodem z pauper t2? Może udałoby mi sie zakręcić, byście nie płacili wpisowego na Lige i grali bez udziału w koncowym rankingu, Poznan jest idealnym miejscem na kontynuowanie kariery Legacy. Blisko, stosunkowo tani, dostępne są full decki z Legac. Chochlik pozyczy greage czy thoptera, ba, ja sam bede mogl pozyczac kompletne decki np Belka czy Dragon Stompy.

Jesli nie teraz to kiedy?

Offline

 

#5 2010-09-26 18:36:14

Marvel

Proboszcz

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 154
Punktów :   -6 

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Ja od siebie zapraszam do wawy, też coś chłopaki tam grają ;D
bo racja, kalisz jest stosunkowo mały, osób zbyt dużo nie gra, a rzeczy mtg sie nie znudziło coś trzeba grać ;D w trakcie roku turnieje będą raczej rzadko, a do większych miast można przyjeżdżać co weekend ;D

Offline

 

#6 2010-09-29 13:12:25

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Wawa ma tą niedowagę, ze z kalisza jest tam 250 km, co wiąze sie z nieludzką porą ew dojazdów, chyba ze dzien wczesniej, ale nawet po samym mieście za bardzo nie da się jeździć.

Panojwie, ponawiam pytanie o Legacy w Poznaniu poki co Berg, przemyśl to, zookasz jak to jest fajnie jeździć po treshu i 50% innych deckow w meta grajać full Rybkami (Ryby siadaja w normalnym, legacowym meta )

Offline

 

#7 2010-09-29 14:44:38

 Berglion

Władca ryb

2459351
Skąd: Atlantyda
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 260
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Czemu ... czemu ty musisz tak kusić szatanie -.-
Przez twój wężowy język zacząłem się zastanawiać : (
Niemniej jednak nie zmienia to faktu iż potrzebowałbym do samego main decka 12-13 kart i 3-4 do side'a : ( (a Bergu bardzo nie lubi pożyczać kart od kogoś : P) pomijając fakt że w Kaliszu byłbym w stanie je pożyczyć xD
Konkretniej potrzebowałbym 3x Threads of Disloyalty, 2x Back to Basics, 4x Force of Will, 4x Wasteland, 4x Mutavault.

P.S.

http://img121.imageshack.us/img121/5720/pict0018a.jpg

Biedny mleczkoo nawet poza Kaliszem musi mierzyć się z tym czego nienawidzi : D (pomijając fakt że merfole mają kiepski match up z Zoo/Goblinami )


In its heart lies the secret of immortality.

Offline

 

#8 2010-09-29 16:46:40

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Berglion napisał:

Konkretniej potrzebowałbym 3x Threads of Disloyalty, 2x Back to Basics, 4x Force of Will, 4x Wasteland, 4x Mutavault.

Ja sam posiadam 3x Threads of Disloyalty, 2x Back to Basics, 4x Force of Will, 4x Wasteland, pomijajac fakt, ze nie miales oporów pozyczac kart w Kaliszu Mutavaulty ma przecie Marvel, ale mogą isc jako proxy

Offline

 

#9 2010-09-29 19:02:55

 Berglion

Władca ryb

2459351
Skąd: Atlantyda
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 260
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Wiem że te karty masz ; p
Robiłem to głownie w celach testowych D: Co się okazało ostatnie pożyczenie FoWów, Mutów Fetchy i Jitt tylko mnie pogrążyło : P
Mutavaulty są Marvela i od niego by zależało czy by mi je pożyczał na jeden weekend w miesiącu ; p
A co do proxów ... trzema byłyby Standstille na bank bo tego od nikogo nie pożyczę u nas a nigdzie nie mogę tego draństwa dostać ; p


In its heart lies the secret of immortality.

Offline

 

#10 2010-09-29 23:41:43

mleczkoo

Biskup Kaliski

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 668
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Nie ebdzie absolutnie zadnych problemow ze skolowaniem kart, wierz mi KarolBergu

Offline

 

#11 2010-10-01 16:58:31

Pieczar

Archiprezbiter

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 212
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

może teraz ja coś zaproponuje

Może przyjeżdżałby ktoś na lige legacy do Wrocławia ?? Poznań jest miastem Legacy Wrocław bardziej T2 wiec nie bedzie takiej przepaści. Więc zapraszam do Wro . Pierwszy turniej z tego co wiem 09.10

Offline

 

#12 2010-10-01 18:30:13

Marvel

Proboszcz

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 154
Punktów :   -6 

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Pieczarowi pewnie chodziło o to, ze z racji na fakt iż we wrocku gra sie t2 będzie mniej osób z ogarniętymi i całymi deckami legacy, a co za tym idzie dla niedorozwiniętej (wiecie o co chodzi xD ) sceny kaliskiej będzie to wg niego lepsza okazja do gry. Nie zostaniemy od razu zmiażdżeni przez innych, bardziej ogarnietych graczy, gra będzie bardziej wyrównana.
A ja myśle ze w wawie to bedzie jeszcze lepiej xD

Offline

 

#13 2010-10-01 19:42:42

 Berglion

Władca ryb

2459351
Skąd: Atlantyda
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 260
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Sam nie jadę : P Ostatnio jak pojechałem do Wrocka to schlałem się w trupa ... skręciłem kostkę ... prawie zawieźli mnie na izbe wytrzeźwień i bym przegapił przystanek w Kaliszu : D


In its heart lies the secret of immortality.

Offline

 

#14 2010-10-01 19:54:51

Stachu

Wikariusz Parafialny

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 45
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Nie chcesz tego powtórzyć? Z twojej opowieści wynika że było wesoło

Offline

 

#15 2010-10-01 21:02:49

Marvel

Proboszcz

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 154
Punktów :   -6 

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

taka przygoda nie może się zdarzyć raz bergu ;D pozatym, jak będzie was więcej, to raźniej będzie wracać jak już przegapicie kalisz ;D

Offline

 

#16 2010-10-01 21:30:20

 Berglion

Władca ryb

2459351
Skąd: Atlantyda
Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 260
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Tylko że ja wtedy byłem biednym licealistą xD Teraz byłoby w miarę spoko bo jakoś bym wrócił : D Ale wtedy ... Jezus srałem ogniem co by się stało jakbym przegapił : D


In its heart lies the secret of immortality.

Offline

 

#17 2010-10-01 22:43:18

Pieczar

Archiprezbiter

Zarejestrowany: 2010-07-05
Posty: 212
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

jak to co? przyciemnił byś sobie skóre sadzą podarł ciuchy wziąl stary kubek od kawy i jakieś dziecko pożyczył z dworca i zbierałbyć jak nasze dobre swojskie rumuny

Offline

 

#18 2010-10-02 14:15:10

Stachu

Wikariusz Parafialny

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 45
Punktów :   

Re: Podsumowanie wakacji - gdy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie

Tak robi pieczar

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl